Zaproszenie na Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

maj 24, 2024

W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Msze święte będą sprawowane rano o godz.:7:00 i 8:30 10.00, 12.00, oraz o 18.00  Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 12:00, po której o godz.: 13:00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy.

 Niech ta uroczystość będzie dla nas wszystkich okazją do dziękczynienia Bogu za dar Eucharystii, za Jego obecność pośród nas, ale także wynagrodzeniem za wszelkie akty profanacji jakie dziś nasilają się nawet w naszej ojczyźnie. Niech nasza manifestacja wiary wyrażona przez obecność na Mszy świętej i procesji pokaże naszą miłość do Boga i pragnienie, że „My chcemy Boga!”.