Zapraszamy na odpust i festyn

maj 8, 2024

niedzielę 12 maja 2024 r. przypada uroczystość odpustu parafialnego, ku czci Patrona naszej Parafii św. Alojzego Orione.

W związku z tym zapraszamy na sumę odpustową o godz. 12:00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w intencji całej parafii, dzieł i wspólnot w niej prowadzonych, o to, abyśmy wspólnie szli drogą realizowania naszego życiowego powołania. Pamiętajmy także w modlitwie o tych, którzy tę wspólnotę kiedyś tworzyli (parafianach, budowniczych kościoła, pracujących tu księżach), a którzy odeszli już do wieczności.

Wierni, którzy będą brali udział w uroczystościach liturgicznych naszego odpustu, mogą tego dnia uzyskać odpust zupełny za grzechy pod zwykłymi warunkami i ofiarować go za siebie lub za jednego zmarłego.

Z okazji naszego odpustu od godz. 13:00 do godz. 17.30 na placu za kościołem odbędzie się, organizowany  piknik rodzinny, na który serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian.

Podczas festynu będzie można wesprzeć fundusz ministrancki