Niedziela Dobrego Pasterza

kwiecień 21, 2024

W dniu dzisiejszym IV Niedziela Wielkanocna zwana również Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, w tym roku  obchodzony już po raz 61. W Polsce rozpoczyna on Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego, który w tym roku przebiega pod hasłem „Powołani, by siać nadzieję i budować pokój”.

W nasze Parafii dziś gościliśmy Alumnów z Wyższego Seminarium Duchownego Księży Orionistów, wraz z ks. Markiem Chrzanowskim.  Na Mszy Świętej o godz. 10.00 dzieci zabrały do domu kartki z modlitwą, aby w tygodniu pamiętać w swoich modlitwach o jednym z kleryków.

Podczas Mszy ks. Piotr, aby przybliżyć dzieciom   obraz Jezusa – Dobrego Pasterza wyszedł po ewangelii z owcą na rękach.

Po Mszy wszystkie dzieci mogły nakarmić owieczki, oraz zrobić sobie z nimi zdjęcia.