Niedziela Zmartwychwstania

marzec 31, 2024

W niedzielny poranek w naszym kościele została odprawiona uroczysta msza święta wraz z procesją z Najświętszym Sakramentem i symbolami Pana Jezusa Zmartwychwstałego. Sprawowana była ona jako upamiętnienia wydarzeń opisanych w Ewangeliach, kiedy to kobiety „skoro świt poszły do grobu i zastały grób pusty”.

Dzisiaj pragniemy gorąco podziękować tym, którzy zadbali o przygotowanie ciemnicy i grobu Bożego.  Dziękujemy dzieciom, młodzieży i starszym za udział w drogach krzyżowych, gorzkich żalach oraz w Triduum Paschalnym. Dziękujemy służbie liturgicznej, wszystkim starszym grupom parafialnym za wszelką pomoc w procesji rezurekcyjnej, dziękujemy Panu organiście oraz wszystkim parafianom i gościom z całego serca jeszcze raz „ Bóg zapłać”.