Droga Krzyżowa z udziałem dzieci

marzec 1, 2024

W Wielkim Poście Pan Bóg pokazuje nam drogę wyjątkową, nie do porównania z żadną inną – swoją Drogę Krzyżową. On sam chce nas nią poprowadzić, chce pójść nią razem z nami, bo to jest Jego droga.

W piątek, 1 marca   odbyła się w naszym kościele Droga Krzyżowa z udziałem dzieci.

Nabożeństwo poprowadził ks. Piotr. Rozważania, pod czujnym okiem pani Iwony  czytały dzieci przygotowujące się do I Komunii, przy stacjach asystowały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 26, niosąc krzyż do kolejnych stacji.

Liczna obecność rozmodlonych dzieci, wraz z Rodzicami i Dziadkami  świadczy o tym, że w Bogu pokładamy całą nadzieję. Nasza Droga Krzyżowa była okazją do rozważań na temat naszej wiary oraz całego życia. Modląc się wedle stacji Drogi Krzyżowej, upamiętniliśmy mękę Jezusa, którą Jezus musiał przeżyć w celu odkupienia ludzkości.

Uczestnictwo w Parafialnej Drodze Krzyżowej miało dla nas szczególne znaczenie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, nade wszystko dzieciom,  za czynny udział w tym nabożeństwie. Bóg zapłać