FERIE ZIMOWE

styczeń 14, 2024

Rozpoczął się okres ferii zimowych w naszym województwie. Oczywiście dotyczy to głównie dzieci i młodzieży, ale również i dorosłych wyjeżdżających na urlop wraz ze swoimi pociechami. Jednak podczas białego (zimowego) szaleństwa i wypoczynku nie zapominajmy o Panu Bogu. Tak łatwo jest zaniechać społeczności i relacji z Chrystusem, kiedy tyle atrakcji zimowych w koło. Tak łatwo jest sobie poluzować i wpaść w sidła grzechu, kiedy odsuwamy relacje z Jezusem na bok, dlatego nie zapominajcie podczas Waszego urlopu o Panu Bogu! Znajdźcie czas dla Niego, bez względu na to gdzie jesteście tej zimy. Nasz Pan nigdy nie zasypia i nie drzemie, bo On zawsze dba o nas. Nie robi sobie przerwy, nie bierze urlopu od relacji z nami. Podczas wolnego czasu od zajęć lekcyjnych odkrywajcie, co w życiu jest prawdziwie, cenne i wartościowe. Odpoczywajcie, ale nie zaniedbujcie relacji z Panem Jezusem. Otwórzcie oczy tam gdzie jesteście, czy to w górach czy nad morzem, w domu czy na podwórku, i zobaczcie jak piękne rzeczy stworzył Pan Bóg. Rozkoszujcie się tymi wspaniałymi widokami, a wtedy będzie wam łatwiej oddać Bogu chwałę i cześć za niezwykłość Jego stworzenia. Spędzajcie czas wolny w naprawdę godny sposób, regenerując się tak duchowo, jak i fizycznie i psychicznie.

Dzieciom, młodzieży, nauczycielom, wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnych i bezpiecznych ferii zimowych, pełnych niezapomnianych wrażeń oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

                                          Wasi Duszpasterze