Wigilia inna niż wszystkie….

grudzień 24, 2023

Każdego roku w wieczór wigilijny każdy z nas raduje się w gronie swojej najbliższej rodziny, wspólnie się modlimy, składamy sobie życzenia na nadchodzący rok, siadamy do posiłku, wszyscy razem śpiewamy kolędy i wspólnie spędzamy czas, czas który dzisiaj jest tak bardzo cenny.

Nasza Parafia jest właśnie taką rodziną dla osób starszych, chorych i samotnych.

W dniu dzisiejszym, kiedy zasiadaliście w gronie najbliższych do stołu wigilijnej, w naszej wspólnocie parafialnej  odbyła się wieczerza wigilijna  na którą zostały zaproszone osoby starsze samotne z naszej parafii. Spędziliśmy  ten dzień z parafianami aby dać im troszeczkę radości, miłości i pokoju w tak pięknym dla wszystkich czasie.

Przy pięknie przystrojonych stołach goście mogli skosztować – jak na tradycyjnej wigilii – postnych potraw: barszczu, krokietów z kapustą i grzybami, pierogów, smażonego karpia i niezliczonej ilości słodkich domowych wypieków.

Nie zabrakło oczywiście wspólnego kolędowania przybyłych gości, wraz z Kapłanami. Wśród Gości w tym roku na  Wigilii był z nami Przełożony prowincjalny ks. Krzysztof Miś, oraz radca generalny z Rzymu ks. Fernando Fornerod FDP,

Na zakończenie dzisiejszego spotkania  na każdego czekał prezent.

Uśmiech i życzliwe słowo seniorów – to najlepsze co każdy z nas mógł otrzymać w zamian.